بر اساس استانداردهای بین المللی

کنترل کیفیت فرایندی است که جهت اطمینان از حفظ کیفیت در محصولات بکارگرفته می شود. هدف اصلی از این سیستم ، اطمینان از این مطلب است که محصولات شرکت نیازهای مشخص شده در استانداردهای مربوطه را برآورده سازند. کنترل کیفیت بر اساس استانداردهای بین المللی ISO 3632-1 و استاندارد ۲۵۹-۱  و ۲۵۹-۲  انجام می گیرد. استاندارد ISO 3632  یک طبقه بندی بر پایه حداقل های مورد نیاز در ویژگیهای کیفی زعفران است

 

گارانتی کیفیت زعفران

شرکت آسیا صنعت ثمر اصالت و ترکیب زعفران مصرفی در محصولاتش را گارانتی می کند. جهت اطمینان  از مطابقت محصولات با استانداردهای بین المللی و اروپایی و همچنین مطابقت محصولات با کیفیت و گرید درخواست شده توسط مشتریان، زعفران در آزمایشگاه تخصصی مورد آزمایش و آنالیز قرار می گیرد. چنانچه نتایج بدست آمده از آنالیزها با  استانداردها یا انتظارات و نیازهای مشترمان تطابق نداشته باشد، زعفران بلافاصله مرجوع می شود.

آزمایشات ارزیابی کیفیت زعفران

فاکتورهای مهم کیفی قابل اندازه گیری در زعفران شامل کروسین (رنگ)، پیکروکروسین (طعم) و سافرانال (عطر) هستند. هر چه مقدار این فاکتورها بالاتر باشد، کیفیت زعفران نیز بالاتر است. ما در شرکت خود به مشتریان گزارشات آزمون اندازه گیری این فاکتورها که به روش اسپکتروفتومتری انجام می شود را ارائه می دهیم که نشان دهنده میزان کروسین (قدرت رنگدهی)، پیکروکروسین (طعم) و سافرانال (عطر) زعفران است. علاوه بر این، شرکت گواهینامه های کیفی محصول را کسب نموده که نشان دهنده تولید محصولی مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی است.

محصولات شرکت از مراحل مختلف آزمون های کنترل کیفی در آزمایشگاه ها عبور می کنند. زعفران از نظر خصوصیات فیزیکی، شیمیایی و میکروبی مورد بررسی و آزمون قرار می گیرد. محصولات ما مطابق با استاندارد بین المللی ISO 3632 تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.  فرآوری، درجه بندی و بسته بندی زعفران با استفاده از سیستم های معین، تحت نظارت پرسنل آموزش دیده و تحصیل کرده انجام می شود. تنوع وزنی محصولات ما از ۱/۰ گرم تا بسته بندی فله ۱ کیلوگرم متناسب با نیاز بازار به مشتریان عرضه می گردد.

 

 

قابلیت ردیابی

قابلیت ردیابی دقیق ماده خام اولیه همیشه یکی از دغدغه های اصلی شرکت می باشد. قابلیت ردیابی به ما این امکان را می دهد تا توانایی شناسایی ماده خام، مشخصات زعفران، و فرد متصدی را  در هرلحظه و هر مرحله از کار به سرعت داشته باشیم. هر محصول دارای سری ساخت متفاوت و منحصر به فرد است که امکان شناسایی سریع عوامل مختلف در هر مرحله از  کار را فراهم می کند.

 

ایمنی غذایی

از لحظه ای که زعفران از کشاورز خریداری می شود تا لحظه ای که نهایتا بدست مشتری می رسد، تحت کنترل های بهداشتی وایمنی غذایی متعدد قرار می گیرد. شرکت ما در حال استقرار استانداردهای بین المللی مربوطه از جمله استاندارد بین المللی ۲۲۰۰۰، FSSC، HACCP   می باشد و بر این باور است که توجه به امنیت غذایی و ایمنی مصرف کننده مهمترین خواسته مشتریان می باشد. تامین کننده های مواد خام و بسته بندی و شرکت های حمل ونقلی که با آنها کار می کنیم از نظر بهداشت و کنترل کیفیت ارزیابی شده اند. کارمندان شرکت با آگاهی از مسائل  بهداشتی و شرکت در جلسات آموزش بهداشت که در شرکت به صورت مرتب برگزار می شود، به اهمیت رعایت قوانیین بهداشتی در محیط کار کاملا واقف می باشتد.